Info

Birell BikeFest je najväčší bicyklový festival na Slovensku. Prináša poriadnu dávku adrenalínu a zábavy pre všetky vekové kategórie. Štrnásty ročník sa uskutoční od 31. mája do 2. júna 2024 vo Freeride Bikepark Kálnica (okres Nové Mesto nad Váhom).

Birell BikeFest so sebou prináša viac ako 10 rôznych súťažných disciplín, svetový pohár v horskej cyklistike v disciplíne slopestyle, ale aj viac ako 300 testovacích bicyklov od desiatok bicyklových značiek, bohatú výstavnú zónu a večerný program.


GPS : 48°45'21.4"N 17°56'18.2"E

Lokalita

Birell BikeFest sa pravidelne koná vo Freeride Bikepark Kálnica. Ten sa nachádza šesť kilometrov od Nového Mesta nad Váhom a 25 kilometrov od Trenčína. Cesta autom z Bratislavy alebo zo Žiliny trvá po diaľnici D1 jednu hodinu. Z Brna vám cesta trvá 1,5 hodiny, z Banskej Bystrice dve. Z diaľnice je potrebné odbočiť na zjazde Beckov a následne stačí sledovať smerovníky na Birell BikeFest.

Freeride Bikepark Kálnica láka návštevníkov zo Slovenska a čoraz častejšie ho navštevujú aj bikeri zo zahraničia. Láka nielen svojou polohou, ale aj množstvom tratí a prekážok, ktoré každý rok pribúdajú. Trate, ktoré na Slovensku a v blízkom okolí rozhodne nenájdete – dual pumptrack, dual slalom, či najväčšia slopestylová trať vo východnej Európe robia z kálnického bikeparku ideálnu lokalitu pre unikátny bicyklový festival.

Doprava a parkovanie

Prichádzate autom? Navigácia vás spoľahlivo odnaviguje do Freeride Bikeparku Kálnica. Miesto konania festivalu sa nachádza šesť kilometrov od Nového Mesta nad Váhom a 25 kilometrov od Trenčína. Z diaľnice je potrebné odbočiť na zjazde Beckov a následne stačí sledovať smerovníky na Birell BikeFest. Pri príchode sledujte pokyny brigádnikov, ktorí vás nasmerujú na voľné parkovisko. Z parkoviska môžete prísť na Birell BikeFest viacerými spôsobmi: buď bezplatnou kyvadlovou dopravou, alebo vlastným bicyklom či peši.

Prichádzate verejnou dopravou? Odporúčame vám doraziť do Nového Mesta nad Váhom (autobusom/vlakom), odkiaľ v pravidelných intervaloch odchádza kyvadlová doprava. Rozpis kyvadlovej dopravy si môžete pozrieť v grafike nižšie.

Kyvadlová doprava. Bezplatná kyvadlová doprava, ktorú pre vás zabezpečuje Trenčiansky samosprávny kraj štartuje na parkovisku pred železničnou stanicou v Novom Meste nad Váhom. Odtiaľ odchádza v pravidelných intervaloch smerom do Kálnice, pričom podľa potreby zastavuje na záchytnom parkovisku pri družstve. Cesta trvá 15 minút. Autobus sa otáča na konečnej zastávke v obci Kálnica, festival sa nachádza približne 500 metrov odtiaľ. Cestovný poriadok kyvadlovej dopravy nájdete v plnej kvalite na tomto linku

Parkovanie pri bikeparku. Parkovanie na parkovisku pri Freeride Bikepark Kálnica bude aj tento rok ZADARMO pre všetkých bikerov s bicyklami. Návštevníkom a divákom bez bicyklov odporúčame využiť kyvadlovú dopravu z Nového Mesta nad Váhom alebo záchytné parkoviská, na ktoré vás navedú smerovníky.

Ubytovanie

Kempovanie. Ide o najjednoduchšiu a najlacnejšiu možnosť ubytovania počas Birell BikeFestu. Je ZADARMO a stanové mestečko sa nachádza priamo v areáli festivalu. V stanovom mestečku zaparkujete aj s karavanom, no kempovacie miesta na rovnom povrchu sú obmedzené. Odporúčame vám prísť čím skôr, pretože rezervácia vopred nie je možná. Vo festivalovom kempe nie je napojenie na elektrinu ani vodu. V areáli sa však počas festivalu nachádza úschovňa spolu s nabíjačkami a voľne prístupné sprchy a toalety 24/7.

Ubytovanie v okolí.  Ak kempovanie nie je pre vás, oslovte ubytovacie zariadenia v okolí. Ich zoznam nájdete aj na tomto linku:www.bikeparkkalnica.sk/sk/ubytovanie/

Služby

Úschovňa bicyklov. Návštevníci Birell BikeFestu ju môžu využívať denne. Je možné si tu nabiť elektrobicykel, je však potrebné priniesť si vlastnú nabíjačku. Úschovňa je k dispozícii počas celého víkendu - za jednorazový poplatok 5 €.

Prevádzka úschovne bicyklov:

Piatok: od 14:00 do 19:00
Sobota: od 9:00 do 19:00
Nedeľa: od 9:00 do 17:00

Sprchy a toalety. Nachádzajú sa v areáli festivalu a sú k dispozícii nonstop. Sú pravidelne čistené a vyprázdňované, no aj napriek tomu prosíme návštevníkov o poriadok. Upozornenie: voda v sprchách nie je pitná.

Kärcher umývacia zóna. Kärcher sa už niekoľko rokov stará o čistotu vašich bicyklov. Veď nielen telo je potrebné udržiavať čisté, ale aj svoj bicykel. Po náročnom dni mu tak môžete dopriať bezplatnú kvalitnú opateru.

Bezpečnosť. Je našou prioritou. O bezpečnosť návštevníkov sa počas celého festivalu stará bezpečnostná služba. Okrem ochrany návštevníkov stráži festivalové priestory a spolu s usporiadateľmi dohliada na hladký priebeh podujatia.

Upozornenie: Usporiadateľ upozorňuje, že nenesie zodpovednosť za materiálne škody, ktoré vzniknú počas festivalu!

Cenník

Poplatky za služby:

Kemping: zadarmo

Parkovanie: zadarmo

Úschovňa bicyklov: 5 €
 

Testovanie:

Podľa počtu uhradených dní si môžete vybrať nasledovný počet bicyklov na testovanie:

1-dňová registrácia = 1 až 4 bicykle – piatok, nedeľa, 1 až 5 bicyklov – sobota

2-dňová registrácia = 2 až 10 bicyklov – podľa konkrétneho dňa

3-dňová registrácia = 3 až 13 bicyklov
 

Cena testovania s vlekom

   online na mieste
1-dňová registrácia 30 € 35 €
2-dňová registrácia 40 € 45 €
3-dňová registrácia 50 € 55 €

* celodenný lístok na vlek je v cene testovania
 

Cena testovania bez vleku 

   online na mieste
1-dňová registrácia 20 € 25 €
2-dňová registrácia 30 € 35 €
3-dňová registrácia 40 € 45 €

*1 bicykel na testovanie po 15:00 bez vleku - 15 € (iba na mieste)
 

LÍSTOK NA VLEK

Celodenný lístok 30 €
Dvojdňový lístok 40 €
Trojdňový lístok 50 €
 

PRETEKY

Každý, kto sa zaregistruje do 23. mája 2024, získa štartové číslo so svojím menom. Na registrácii si už len vyzdvihnete štartovací balíček a môžete sa naplno sústrediť na výkon. 

Cena štartovného
preteky online na mieste
PUMPTRACK 5 € 10 €
DUAL PUMPTRACK 5 € 10 €
WHIP OFF CONTEST 0 € 0 €
DETSKÉ PRETEKY 0 € 0 €
ENDURO 35 € 45 €
ENDURO ŽIACI 25 € 25 €
UPHILL CONTEST 0 € 0 €
DUAL SLALOM 5 € (+ vlek) 10 € (+ vlek)
DOWNHILL 5 € (+ vlek) 10 € (+ vlek)
MARATÓN 20 € 30 €
DIRT JUMP 10 € 10 €

Pravidlá vstupu na Birell BikeFest

Pravidlá a podmienky vstupu do areálu Birell BikeFestu

Festivalový areál je prístupný návštevníkom od štvrtka, 30. mája 2024. Oficiálny program sa začína v piatok 31. mája 2024 o 10.00 hod. a končí v nedeľu, 2. júna 2024 o 17:00 hod. 

V areáli festivalu sa nachádza infostánok (v priestore registrácie na preteky). Nájdete tu informácie o priestorovom usporiadaní festivalu, časovom rozvrhu pretekov a o zdravotnej službe. 

V areáli je zabezpečená usporiadateľská služba a bod prvej pomoci. Areál nie je strážený a za bezpečnosť vecí v areáli, v kempe a na parkoviskách usporiadatelia nezodpovedajú, preto odporúčame nenechávať v stanoch cenné predmety, peniaze, atď. Ak prídete na Birell BikeFest vlastným bicyklom, môžete si ho v prípade potreby odložiť v úschovni bicyklov za jednorazový poplatok 5 €/deň.  
 
1. Zmena programu vyhradená. Zaplatené štartovné alebo požičovné za bicykle sa nevracia. 
2. Organizátor nenesie zodpovednosť za osobné škody, stratu a zranenia vzniknuté na podujatí, ak boli spôsobené nedbalosťou návštevníka alebo nepredvídateľným správaním iných návštevníkov a tretích osôb. 
3. Stanovanie mimo vyhradeného priestoru je prísne zakázané. Stany, ktoré porušia tento bod budú premiestnené k infostánku.
4. Vstupom do areálu návštevník poskytuje svoj súhlas s tým, že fotografie alebo videozáznamy s jeho osobou, ktoré sú zhotovené počas festivalu alebo v súvislosti s ním, môžu byť použité prostredníctvom akejkoľvek súčasnej alebo budúcej technickej metódy, a to bez peňažnej náhrady, časového a teritoriálneho obmedzenia. 
5. Je prísne zakázané vnášať do priestoru konania akcie sklenené nádoby a fľaše, pyrotechnické predmety vrátane petárd a mordeblí, otvorený oheň a akýkoľvek druh varičov, predmety ohrozujúce bezpečnosť, drogy, psychotropné látky, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu (vrátane kuchynských nožov). 
6. Osoby vstupujúce do areálu môžu prejsť kontrolou.  
7. Fajčenie je povolené vo všetkých otvorených priestoroch okrem areálu Detskej zóny.
8. V areáli festivalu je prísne zakázaný predaj akéhokoľvek druhu a iné komerčné aktivity bez vedomia a predchádzajúceho súhlasu organizátora. 
9. Z dôvodu ochrany vlastnej bezpečnosti aj bezpečnosti ostatných návštevníkov, prosíme o zodpovedné správanie. Porušenie ktoréhokoľvek zákazu môže byť dôvodom na opustenie areálu. 
10. Parkovanie je možné na záchytnom parkovisku - asi 3 km od festivalového areálu a na parkovisku v blízkosti Birell BikeFestu. Vozidlo musí byť zaistené proti samovoľnému pohybu ručnou brzdou a zaradenou rýchlosťou, prípadne pákou zaradenou v parkovacej polohe pri automatických prevodovkách.  
11. Stanovanie medzi autami na parkovisku je zakázané a takto postavené stany budú demontované a premiestnené k stanovisku infostánku. 
12. Varovanie: nadmerné športové nasadenie môže spôsobiť umiestnenie na víťazných priečkach jednotlivých disciplín.  

 

Pravidlá jazdenia

1. Každý jazdec musí mať počas jazdy na hlave prilbu. Pre downhill jazdcov odporúčame motokrosovú alebo prilbu určenú na downhill. Pri všetkých ďalších disciplínach postačuje certifikovaná cyklistická prilba. 
2. Downhill jazdcom odporúčame chrániče krku, chrbta, hrudníka, ramien, predlaktí a predkolení. 
3. Na downhill jazdenie sa používa bicykel s minimálne odpruženou prednou vidlicou.  
4. Kvôli bezpečnosti vždy jazdia na jednej trati minimálne dvaja jazdci.  
5. Pri úraze na trati je biker povinný poskytnúť prvú pomoc alebo zavolať rýchlu zdravotnú pomoc, minimálne oznámiť úraz obsluhe Freeride Bikepark Kálnica pri vleku. 
6. Každý na trati je povinný správať sa tak, aby neohrozil zdravie alebo život, a nespôsobil škodu sebe ani iným ľuďom. 
7. Trať je zakázané akokoľvek svojvoľne upravovať, meniť úseky alebo prekážky s výnimkou situácií ohrozujúcich bezpečnosť bikerov na trati.

 

Usporiadateľská služba

Zástupcovia usporiadateľskej služby sú osobitne označení. K usporiadateľom patria najmä: 
- bezpečnostná služba – oblečenie s nápisom SECURITY a s identifikačným číslom 
- zdravotníci – biely odev alebo uniforma Záchrannej služby   
- požiarna služba – uniforma požiarnej služby 
- usporiadatelia, brigádnici

Naši partneri.
Ďakujeme.

Organizátor

Generálny partner

Hlavní partneri

Hlavný mediálny partner

Mediálni partneri

Realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky

Oficiálni dodávatelia